Chocola 2020 – Di Gi Charat Artbook

Po bardzo długiej przerwie, bo 12-sto letniej, wyszedł nowy artbook jednej z moich ulubionych rysowniczek – Koge Donbo*

Na łamach tego fotobloga niejednokrotnie przedstawiałam jej prace w formie wydań artbookowych np. Chocola 2000, DiGiCon 2002 czy Chocola 2004. Obecnie wraz z powyższym artbookiem posiadam już ich komplet, choć większość nie jest tu opisana.

Ale do sedna.

Chocola 2020 to artbook wydany na kredowym papierze, formatu A4 i cienkiej okładce z obwolutą. Na obwolucie posiada miłe dla oka złocenia a sama obwoluta jest matowa. Artbook posiada 112 stron wypełnionych po brzegi przepięknymi pracami z ostatnich 12 lat, niektóre wcześniej nie były w ten sposób publikowane. Większość z grafik posiada pastelowe i żywe kolory, część jest mocno akcentowana, ale zdecydowanie nadal lekka.

Artbook został wydany przez Broccoli i niestety można było go zakupić tylko u wydawcy lub w sklepie Gamers w którym Dejiko to maskota. Tym samym sprzedaż była mocno ograniczona nie tylko czasowo, ale także rejonowo, bowiem oba sklepy nie prowadzą sprzedaży poza Japonię, więc jedyną możliwością zdobycia czegokolwiek z tych sklepów to pośrednik.

Artbook sprzedawany był w 3 wersjach – jako osobne wydanie w wersji standard, wersja limitowana (zawierająca materiałowy plakat – tzw. tapestry wielkości B2) oraz wersja kolekcjonerska zawierająca obraz z grafiką i autografem autorki. Wszystkie wersje zawierają specjalną kartę promocyjną Z/X. Dodatkowo składając zamówienie można było znaleźć się w gronie niewielu osób, które losowo dostały egzemplarz artbooka z autografem :) Mam więc mega farciora, bo takowy przyleciał właśnie do mnie ^^

1 odpowiedź do "Chocola 2020 – Di Gi Charat Artbook"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *