Sweeties Sailor Moon – Tsukino Usagi Fruit Parlor ver.

Poniższa figurka jest jedną z ciekawszych wydanych w ostatnich latach.

I jedną z piękniejszych, niesztampowych a zarazem dużo bardziej oryginalna jeśli chodzi o prezentację i formę postaci.

MegaHouse ją wypuścił niemal 3 lata temu – w kwietniu 2017 roku, jako wersję limitowaną i ekskluzywną. W przedsprzedaży pojawiła się w naprawdę niewielu sklepach, więc jeśli ktoś nie zdążył na czas jej zaklepać to było ciężko ją w ogóle później zdobyć.

To chyba jedna z niewielu figurek która swoją podrobioną wersję dostała sporo później. Pierwsze podróbki pojawiły się może rok czy nawet półtora roku po jej premierze i to w dwóch wariantach – co jest nawet zaskakujące.

Niemniej sama figurka ma 13 cm wysokości a na nią się składa oczywiście Usagi oraz imitujący szkło przezroczysty pucharek do lodów.

O ile pucharek oczywiście nie jest ze szkła to nawet dobrze oddaje jego wygląd. Usagi w dość zabawnej pozie siedząca w pucharku i udająca pyszny deser z owocami – truskawkami i mandarynkami oraz bitą śmietaną.

W prawej dłoni Usagi trzyma łyżeczkę z porcją bitej śmietany – nie, ta łyżeczka nie jest na stałe przytwierdzona i trzeba się naprawdę sporo natrudzić by delikatnie oraz celnie ją włożyć pomiędzy palce tak, by nie wyskakiwała.

MegaHouse całkowicie mnie zaskoczył tą figurką, bowiem do tej pory żadna z oficjalnych sailorkowych figurek nie była aż tak żartobliwa i pomysłowa ^^ Nie jestem pewna czy to miał być jednorazowy „wybryk” czy linia Sweeties miała dalej trwać (a chciałabym by tak było…) bo tak na prawdę częściowo pomysł na Usagi w stroju „owocowej” pokojówki wziął się z jednej ilustracji w artbooku czwartym (KLIK) a jest jeszcze jedna przedstawiająca resztę przyjaciółek (KLIK).

Cena figurki wg. producenta w dniu premiery: 5900 JPY

Obecnie za licencjonowaną figurkę trzeba zapłacić minimum 200$

1 odpowiedź do "Sweeties Sailor Moon – Tsukino Usagi Fruit Parlor ver."

  • Bardzo ładne figurka. Osobiście jej nie kupowałam. Nadal liczę na więcej figurek wrogów i z serii Stars.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *