Death Note – Anime DVD (JP)

Lat temu niemal 17 powstała manga o tytule Death Note i stała się ona bardzo popularna na całym świecie, także w Polsce.

Obecnie po polsku możemy kupić mangę oraz jedną nowelkę wydane przez J.P.F, zapowiedziano też wydanie w przyszłości polskiego artbooka.

Kilka lat temu buszując po aukcjach znalazłam komplet DVD anime (tak, wiem, że obecnie jest na Netflixie) z limitowanej (pierwszej) edycji do której były dołączane figurki do każdej płyty. Figurek oczywiście nie mam, całość wtedy przekraczała założony budżet, więc zadowoliłam się tylko samymi płytami.

Anime wydano w okresie od 12.2007 do 12.2008 na 13 nośnikach, od płyt 1 do 11 ilość odcinków wyniosła po trzy, dwie ostatnie posiadały po dwa odcinki. Wydanie limitowane posiada przezroczyste pudełka, za okładkę robi specjalna wkładka plastikowa, półprzejrzysta w kolorach szarości z kolorowym logiem tytułu – na każdej z nich charakterystyczna postać z anime. Pod ową wkładką znajdziemy kolejną, już papierową – na przedzie to kadry z odcinków na danej płycie, z tyłu (który jest widoczny po otwarciu boxu) znajdziemy mini plakat. Do środka każdego opakowania DVD dorzucono kartę formatu pocztówki z grafiką z anime – każda z nich na rewersie posiada krótki opis odcinków.

Równolegle do wydania limitowanego, wydano wersję zwykłą, która ma kolorowe okładki w czarnych boxach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *