Sailor Moon & Sailor V Manga – Edycja polska (PL Tankoubon Edition)

Ten wpis będzie raczej ciekawostką dla wielu z Was.
Jak wiecie, w Polsce wydano mangę Sailor Moon w późnych latach 90′ ubiegłego wieku.
Dokładniej to pierwszy tom wyszedł w listopadzie 1997 roku a każdy kolejny wydawany był w cyklu dwumiesięcznym. Po zakończeniu serii Sailor Moon wydawnictwo J.P.F postanowiło wydawać „Hasło brzmi: Sailor V” w tym samym trybie.
Tomików Sailor Moon było 18, Sailor V – 3.

Osobiście pierwszy tom kupiłam całkiem przypadkiem – wtedy internet w Polsce nie był tak powszechny, wiedzę o mangach czy anime czerpało się głównie z nowego wtedy magazynu Kawaii oraz telewizji (także zagranicznej).
Pierwszy tom więc przypadkowo wpadł w moje ręce w Empiku na Marszałkowskiej w stolicy, następnych parę nabyłam w małej księgarni na Wilczej (zapewne już nie istnieje) ale kolejne tomiki zakupione zostały już w kioskach.

Pierwsze siedem tomów miało okładki miękkie tekturowe, od ósmego dostały dodatkowo obwolutę a od dwunastego w każdym tomiku dodawano miniplakat (w wersji japońskiej pojawiły się od tomu trzeciego). Miniplakaty nie były dołączane do Sailor V, ale to dlatego, że oryginalnie w Japonii to Sailor V była pierwowzorem Sailor Moon, powstała w 1991 roku i przez kolejnych 6 lat powstało 15 rozdziałów zebranych w trzy tomiki mangi.

Na stronie sklepiku wydawnictwa J.P.F – Mangarden można zakupić obie mangi w pakietach – Sailor Moon oraz Sailor V  – obecnie trzeba polować na kolejny dodruk, warto więc zaglądać pod Czarodziejka z Księżyca oraz Hasło brzmi: Sailor V.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *