Sailor Moon FanBook – edycja polska (PL edition)

Część z was pewnie pamięta gdy w drugiej połowie lat 90 ubiegłego wieku telewizja Polsat zaczęła puszczać sailorki pojawiło się mnóstwo dedykowanych temu tytułowi publikacji nie tylko komiksowych.
Wśród tych publikacji znalazła się perełka którą było wydanie pięciu fanbooków do pięciu głównych bohaterek Sailor Moon.

Całość publikacji została wydana w roku 1999, w odstępie dwumiesięcznym, w formacie B6 o okładce broszurowej i na błyszczącym kredowym papierze z liczbą stron ok. 64. Każdą publikację można było zakupić w kioskach oraz księgarniach w całej Polsce.

Komplet 5 fanbooków został wydany przez TM-Semic, najprawdopodobniej na podstawie niemieckiej wersji fanbooków (logo DIAMOND na okładce) a te z kolei na podstawie oryginalnych wydań japońskich (posiadały więcej stron, około 80-110 na postać).
Ciekawym natomiast wydaje się fakt, że oryginalnie istnieje tylko 5 fanbooków, a u Niemców powstało ich aż 22 – te kolejnych 17 powstało jako inspiracja i o ile dobrze pamiętam strona japońska nie miała z tym problemu, wręcz przeciwnie, wydali na to zgodę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *