S.H. Figuarts – Sailor Neptune

Dziś dotarła do mnie Sailor Neptune i podobnie jak Uranus została wydana jako TamashiWeb Exclusive z ceną 5800 jenów.
Podobnie jak jej poprzedniczka została tez zapakowana – talizman po prawej górnej stronie, niżej element trzymający figurkę po złożeniu całości podstawki, oraz dodatkowe ramiona.
Pod opakowaniem z elementami wymiennymi znajdziemy ładnie umieszczony pałąk do podstawki a samą podstawkę znajdziemy z tyłu opakowania w torebeczce przyklejoną plastrem.

W zestawie z figurką otrzymujemy prócz podstawki:
– 3 wymienialne twarze
– talizman w postaci lusterka
– 6 par dłoni
– 1 para dłoni złączonych razem
– dodatkowa para ramion do „zamkniętej pozy”

Tutaj takie małe wyjaśnienie co do dwóch kwestii.
W zestawie umieszczono osobno jedną parę dłoni, którą na zdjęciu widać jako jedną zamkniętą pięćś. Nie można było umieścic ich tak jak pozostałych par z jednego względu – miejsce styku z ramionami figurki są zwyczajnie w jednym miejscu i ciężko by było tak złączone dłonie umieścic na białym elemencie do którego są przyczepione pozostałe pary.
Kwestia druga to dodatkowe ramiona.
U Urana tego nie zauważyłam, ale w Neptunie te dwa ramiona można rozłączyć, co samo w sobie jest dobrym posunięciem – ułatwia znacznie wymianę elementu.
Talizman w formie lusterka zostało bardzo ładnie wykonane – w przeciwieństwie do talizmanu Urana lusterko w całości wykonane jest z twardego plastiku, zaś zdobienie ramki lusterka zostało bardzo dobrze oddane. Sama powierzchnia lusterka została pomalowana srebrną, mieniącą się farbą, chyba taką samą jak Kosa u Saturna.
Cała figurka została pomalowana dobrymi jakościowo farbami, natomiast zauważyłam na swojej figurce jeden mały defekt – na lewej nodze malowanie pasków buta jest jakby trochę za bardzo do środka ciała figurki i chcąc równo z malowaniem ustawić but wychodzi na to, że Neptun ma nieco skręconą kostkę.
Poza tym neptunowi dostało się cieniowanie końcówek włosów i wygląda to prześlicznie :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *