Petit Chara – Princess Serenity

Na początku miesiąca dotarła do mnie paczka zamówiona przez proxy a w niej między innymi Księżniczka Serenity – figurka z serii Petit Chara wydana przez Megahouse /Bandai.

Jak tylko otworzyłam paczkę, przeżyłam szok.
Opakowanie Princess Serenity było dwa razy większe od pozostałych pojedyńczych opakowań figurek Petit Chara! Zupełnie się tego nie spodziewałam.
Opakowanie ma wymiary 14,5 x 11,5 x 6 cm i zrobione zostało z grubego kartonu.
W środku natomiast umieszczono coś w rodzaju kartonowego stelaża w kratkę i w jego centrum dopiero włożono pakunek zawierający elementy składowe figurki.
W opakowaniu znalazły się też dwie karty z wizerunkiem Księżniczki Serenity wielkości ok 5×9 cm – jedna z fotografią figurki, druga z grafiką Księżniczki pochodzacą z anime lat 90′.
Figurka została opakowana jak reszta Petit Chara w folię przy czym każdy element dostał własną „kieszonkę” dzięki czemu żadna z części nie będzie uszkodzona. Złożenie figurki nie jest trudne, w zasadzie chyba najłatwiej mi się ją składało w porównaniu z innymi tej serii wydawniczej. Poza tym jej wysokość jest taka sama jak reszty serii, więc nie ma obawy, że nie będzie pasować :)
Wszystkie elementy figurki zostały wykonane z przezroczystego PVC/ABS dzięki czemu część włosów Księżniczki (dolna część kucyków) oraz suknia (od spodu!) wyglądają ładniej i lżej w moim mniemaniu. Suknia pomalowana została srebrnoperłową farbką i choć zdjęcia producenta wyrażnie pokazują, że powinna mieć odcień biały, to przy świetle sztucznym wygląda bardziej jak szaroperłowa – najwyrażniej albo zmieniła się koncepcja kolorystyczna, albo oświetlenie powinno być jaśniejsze i dzienne (letnie?) bo moim zdaniem powini zastosować raczej typowo białoperłową farbkę. Jak wspomniałam wcześniej suknia od spodu jest niepomalowana – być może tutaj tkwi sekret białego jej blasku na zdjęciach producenta bo przezroczystość materiału może ładnie rozświetlać samą suknię :P
Do figurki dołączono podstawkę, która ma kolor nieprzezroczysty w całości pomalowany na przygaszony pudrowo-perłowy róż z delikatnie namalowynym złotą farbką ornamentem księżyca.
Całość prezentuje się rewelacyjnie mimo różnicy w kolorze sukni jaką pokazał producent i szczerze powiem, że zakup tej figurki był najbardziej trafionym zakupem ever ;)

Aha i dla ciekawskich – do figurki dołączono mały breloczek w postaci Księżycowej Pałeczki ze Srebrnym Kryształem. Jest on naprawdę niewielki (długości ok 2-3 cm) ale został wykonany bardzo starannie i szczegółowo (aż żałuję, że nie mam dobrego aparatu by to oddać na zdjęciach :/ ) a sam Srebrny Kryształ to przezroczysty element o delikatnej barwie różu. Naprawdę super gadżet :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *