Figure Maniacs – Sailor Moon

Wczoraj dotarła do mnie kolejna przesyłka a w niej wylicytowana przeze mnie dość rzadka figurka.
Właściwie to nie sama figurka a specjalne wydanie pisma Figure Maniacs z czerwca 2005 roku zawierające dodatek w postaci figurki Sailor Moon.
Wydanie pisma wraz z figurką zostało włożone do tekturowego pudełka o wymiarach 22 x 16 x 4 cm. Sam magazyn liczy stron 112 i jest klejony a w środku znajdziemy informacje o figurkach HGIF nie tylko spod znaku Sailor Moon.
Figurka została wykonana z PVC/ABS i posiada podstawkę.
Oryginalnie zapakowana figurka jest w częściach (jak każda HGIF), ale postanowiono zapakować także zupełnie osobno podstawkę i podpórkę na nogę.
Samo złożenie figurki trudne nie było, natomiast cieszy fakt, że poszczególne elementy pasowały do siebie na tyle ciasno, że nie ma obawy, że figurka się rozpadnie przy dotykaniu :)
Jeśli chodzi o malowanie, to jest OK, jedynie w lewej strony zauważyłam że niebieska farbka wychodzi poza spódniczkę, włosy, a w szczególności koczki Sailor Moon są pomalowane lekkoperłową farbką i co fajniejsze, są one cieniowane tak, by końcówki były niemal białe. Podobnie jak koczki, samo body zostało pomalowane białoperlową farbką i się delikatnie mieni w świetle. Reszta farbek jest zwykła, natomiast wykończenie całej figurki jest na błysk.
I zapomniałabym: figurka sama w sobie mierzy 10 cm, z podstawką 11 cm.

W dniu wydania magazyn wraz z figurką kosztował 2700 jenów, natomiast właśnie mija 10 lat od jej wydania, ciężko jest już dostać całość. Czasem pojawia się na ebay z ceną od 80-150$ (najczęściej jednak nie mniej niż 120$), na aukcjach yahoo cena to 10.000 jenów.
Jeśli traficie gdzieś komplet nieużywany po cenie niższej to warto zakupić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *