Petit Soldier – Eternal Sailor Moon

W ostatniej paczce znalazła się jeszcze jedna figurka sailorkowa i to równie porządana co poprzednia.
Tym razem jest to oficjalna figurka Bandai z 1996 roku dotycząca ostatniej serii Sailor Moon czyli Stars. Podobnie jak większość figurek Petit zostala wydana z podstawką i ozdobną kartą.
Samo pudełko jest nieco szersze od pozostałych i jego wymiary to 17 x 15,5 x 3,5 cm a wysokość figurki to ok 14 cm. Do figurki dołączono berło pomalowane złotą farbką.
Do tej pory podstawki figurek Petit były z przezroczystego czystego plastiku, tym razem postanowiono nanieść wzór w formie piór – mam nadzieję, że na zdjęciu dobrze widać :)
Kolorowa karta z obrazkiem jest rozmiarów podstawki – podobnie jak w reszcie zestawów Petit.
Jeśli chodzi o cenę figurki, to sytuacja jest dość ciekawa.
Sama figurka jest rzadkim zjawiskiem na portalach aukcyjnych, jeszcze rzadziej można ją spotkać na prywatnych sprzedażach czy sklepach specjalizujących się w sprzedawaniu mangowych figurek czy innych gadżetów. Jeśli już gdzieś się pojawi, cena nie schodzi poniżej 100$, jeśli ktoś ma dużego farta to na licytacji może się udać ugrać niższą cenę.
I jeszcze jedna rzecz: żadna z figurek Petit z serii Stars nie doczekała się tańszego odpowiednika (podróbki), zatem jeśli traficie na cenę w granicy 50$ (lub po przeliczeniu 150-200 PLN) to będzie prawdziwa okazja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *