S.H. Figuarts – Sailor Chibi Moon

Dzień dziecka był kilka ładnych dni temu co prawda, ale Sailor Chibi Moon wreszcie do mnie dotarła :)
Tym razem to dosłowne było małe zaskoczenie :P
Opakowanie w którym znajduje się figurka jest mniejsze od wszystkich pozostałych figurek i ma wymiary: 11cm x 17,5cm x 4cm.

Do figurki dołączono:
– stojak (do złożenia)
– jedną wymienną fryzurę
– 3 dodatkowe twarze
– 5 par dłoni
– Pink Moon Stick

Sama figurka Sailor Chibi Moon jest wysokości około 10 cm co jest logiczne z punktu proporcji wiekowej wobec innych bohaterek anime oraz figurek ich przedstawiających. Chibi Moon jest więc drobną figurką, naprawdę drobną, wcześniej śmiało można było chwycić pozostale wojowniczki za talię nie mając wrażenia, że zaraz je popsujemy. Teraz już tak pewnie Chibi Moon po raz pierwszy nie złapiemy ze względu na drobna budowę figurki.
Jeśli chodzi o malowanie to muszę przyznać to kolejna figurka, w której po dość szybkim ale w miarę dokładnym obejrzeniu nie znalazłam ubytków, odprysków czy innych mankamentów. Za to efektownie wyglądają delikante bladobiałe cieniowania na włosach i grzywce, dodają figurce lekkości i wrażenie, że nie kupiliśmy jakiejś tandety. Postarano się także o dopracowanie elementów łączące dłonie z figurką – jak w Tuxedo są one zaokraglone i choć nieco trzeba użyć siły by dłonie weszly na miejsce, to po ich założeniu nie powinny one odpaść albo mieć za dużych luzów. Twarze zostały namalowane idealnie – zresztą żadna z dotychczasowych figurek nie miała na nich skazy :)

Jedyną rzeczą która można było wykonać do Pink Moon Stick – moja nie jest idealna i posiada widoczny fragment gdzie farba obsychając leżała poziomo – co prawda widać to dopiero po przyjrzeniu się naprawdę z bliska, ale psuje wygląd frontowy pałeczki.
No i zabrakło mi tu jeszcze jednej rzeczy – figurki Diany – córki Artemisa (dolączonego do Sailor Venus) i Luny (dołączonej do Sailor Moon), co byłoby logicznym posunięciem. Absolutnie nie rozumiem, czemu producent o tym nie pomyślał.

Na dzień dzisiejszy z figurek S.H. Figuarts oczekuję na zamówioną Super Sailor Moon (wyjdzie w lipcu) oraz Sailor V (październik). Jakiś czas temu zapowiedziano Sailor Pluto i pokazano prototyp w kolorze, ale nadal nie ma terminu wypuszczenia figurki o preorderach nie wspomnę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *