S.H. Figuarts – Super Sailor Moon

Tym razem Bandai przygotował dla fanów nie lada gratkę.
Była już Sailor Moon w wersji podstawowej oraz podstawowa w oryginalnych kolorach z anime, teraz przyszła pora na Super Sailor Moon która pojawia się w 3 serii anime.

Pudełko w którym znajduje się figurka jest standardowego jak na te wydanie rozmiaru, nie ma w zasadzie żadnych zmian poza samą kolorystyką, która tym razem jest biało niebieska.

W opakowaniu prócz samej figurki znajdziemy:
– podstawkę do zmontowania
– trzy wymienne twarze
– 4 pary dłoni
– 3 dłonie prawe
– Święty Graal
– Spiral Heart Moon Rod

Sama figurka jest delikatnie wyższa od poprzedniej wersji, malowanie jest w porządku, w mojej figurce nie znalazłam żadnych widocznych skaz. Jedyne co się mi rzuciło w oczy to to, że w tej wersji spódniczka jest bardziej spłaszczona z przodu/tyłu i jest mniej giętka niż w pierwotnej wersji figurki.
Zarówno kokarda z tyłu, jak i jej długie wstążki wykonano z plastiku o perłowej barwie, przy czym same wstążki są przezroczyste, co w połączeniu z barwą farby daje fantastyczny efekt. Podobnie ma się sprawa z ochraniaczami barków które są zamiast dotychczasowych bufków.
Figurka ma szczegółowo oddane broszki (na kokardzie z przodu i na łączeniu body ze spódniczką) oraz naprawdę dobrze pomalowane dodatki w postaci Świętego Graala oraz Spiral Heart Moon Rod.
Figurka jest fantastyczna, pięknie wygląda na półce/gablocie, jednak ma jeden mały mankament.
Nie da się dokladnie tak jej ustawić jak w jednej z póz z pudełka.
Wszytkiemu winna tylna kokarda oraz… grawitacja.
Super Sailor Moon od Bandai/S.H. Figuarts jest bardzo dobrym zakupem, różni się od wersji podstawowej diametralnie, także nie ma obawy, że wyrzucimy pieniądze w błoto.
Całkiem niedawno zapowiedziano Super Sailor Mercury i po zobaczeniu zdjęć producenta, które pokazują tak niewiele zmian co do podstawowej wersji, że chyba sobie daruję zakup.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *