S.H. Figuarts – Super Sailor Moon

Tym razem Bandai przygotował dla fanów nie lada gratkę.
Była już Sailor Moon w wersji podstawowej oraz podstawowa w oryginalnych kolorach z anime, teraz przyszła pora na Super Sailor Moon która pojawia się w 3 serii anime.

Pudełko w którym znajduje się figurka jest standardowego jak na te wydanie rozmiaru, nie ma w zasadzie żadnych zmian poza samą kolorystyką, która tym razem jest biało niebieska.

W opakowaniu prócz samej figurki znajdziemy:
– podstawkę do zmontowania
– trzy wymienne twarze
– 4 pary dłoni
– 3 dłonie prawe
– Święty Graal
– Spiral Heart Moon Rod

Sama figurka jest delikatnie wyższa od poprzedniej wersji, malowanie jest w porządku, w mojej figurce nie znalazłam żadnych widocznych skaz. Jedyne co się mi rzuciło w oczy to to, że w tej wersji spódniczka jest bardziej spłaszczona z przodu/tyłu i jest mniej giętka niż w pierwotnej wersji figurki.
Zarówno kokarda z tyłu, jak i jej długie wstążki wykonano z plastiku o perłowej barwie, przy czym same wstążki są przezroczyste, co w połączeniu z barwą farby daje fantastyczny efekt. Podobnie ma się sprawa z ochraniaczami barków które są zamiast dotychczasowych bufków.
Figurka ma szczegółowo oddane broszki (na kokardzie z przodu i na łączeniu body ze spódniczką) oraz naprawdę dobrze pomalowane dodatki w postaci Świętego Graala oraz Spiral Heart Moon Rod.
Figurka jest fantastyczna, pięknie wygląda na półce/gablocie, jednak ma jeden mały mankament.
Nie da się dokladnie tak jej ustawić jak w jednej z póz z pudełka.
Wszytkiemu winna tylna kokarda oraz… grawitacja.
Super Sailor Moon od Bandai/S.H. Figuarts jest bardzo dobrym zakupem, różni się od wersji podstawowej diametralnie, także nie ma obawy, że wyrzucimy pieniądze w błoto.
Całkiem niedawno zapowiedziano Super Sailor Mercury i po zobaczeniu zdjęć producenta, które pokazują tak niewiele zmian co do podstawowej wersji, że chyba sobie daruję zakup.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *