Winter Garden – Christmas Box – Di Gi Charat

Kilka lat temu natrafiłam na kilka ciekawostek na Yahoo Japan. Wśród nich był Christmas Box do Winter Garden – dwuodcinkowy OAV do anime Di Gi Charat opowiadający życie Dejiko i Puchiko gdy są starsze o 10 lat.

Christmas Box został wydany na święta Bożego Narodzenia jako produkt bardzo limitowany. Wyprodukowano ich zaledwie 300 sztuk na cały świat, a preordery zbierano tylko przez 5 dni – pomiędzy 21 a 26 grudnia 2006 roku. Cena tego cuda w preorderze to 10.000 JPY. (źródło)

Sam box nie jest jakiś specjalny, to zwykłe pudełeczko tekturowe z nadrukiem, foliowane na błysk.

W środku znalazły się:

  • zegarek kieszonkowy
  • karta telefoniczna w stojaku akrylowym
  • ręcznik z microfibry
  • specjalna karta z numerem seryjnym

Minęło 13 lat od wydania tego boxa i niestety muszę wam powiedzieć że obecnie zegarek kieszonkowy po prostu nie działa. Wg załączonej instrukcji działać miał, natomiast nie oszukujmy się, po tylu latach nie ma prawa. Najgorzej, że o ile posiada to cudo baterię w środku to nie ma szans na jej wymianę, bo zegarek zwyczajnie nie ma żadnych śrubek czy innych możliwości jego otworzenia i zajrzenia do środka.

Natomiast cieszy nie numerek seryjny na karcie, jak widzicie jest to numer 58. Ciekawa jestem co dzieje się z resztą boxów…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *