Sailor Moon the Movie(s) DVD

Anime Eden po raz trzeci wydało film kinowy z serii Sailor Moon.
Tym razem jest to film “Sailor Moon SuperS – Czarna dziura snów” (ang. Black Dream Hole) wraz z dodatkiem w postaci nigdy nie emitowanego i publikowanego po polsku odcinka specjalnego “Pierwsza miłość Ami”.
Obecnie wydano na DVD tylko 3 filmy na DVD wraz z dodatkami:
– “Sailor Moon R: The Movie” + “Make up! Sailor Senshi”
– “Sailor Moon S: The Movie”
– “Sailor Moon Super S: The Movie” + “Pretty Soldier Sailor Moon SuperS Plus: Ami’s First Love”

Pozostaje pytanie czy zostanie też wydany dodatkowy krążek z “Sailor Moon SuperS: Special” – specjalnymi odcinkami z serii SuperS (pierwsze wydanie na VHS od Planet Manga) “Wspaniała transformacja? Pamiętnik dorastającej Usagi“, “Powrót Haruki i Michiru! Przedstawienie z duchami” oraz “Przygoda Chibiusy! Przerażający zamek wampirów“.

Do każdego wydania zostały dołączone po 2 pocztówki z motywem z filmu a dla tych co wsparli (w zależności od wybranego pułapu) projekt dubbingu dla filmu SuperS na Polak Potrafi, przygotowano dodatkowy motyw pocztówki w ramach nagrody za wsparcie.

Dodatkowo w niektórych wariantach wsparcia można było dostać plakat z filmu SuperS i muszę powiedzieć, że z tego dodatku jestem mega zadowolona, warto było poprosić o tubę w przypadku przesyłki lub odebrać osobiście.
Plakat wydrukowano na grubszej gramaturze papieru o formacie B3 (50cm x 35cm) z naprawdę ładnym drukiem nadającym się do włożenia w ramkę i powieszenia na ścianie. Nie jest to zatem cienizna jaką dostali niektórzy w preorderach na “5cm na sekundę” i “Głosy z odległej gwiazdy”.

Choć absolutnie nie znam się na technikaliach (i dlatego próżno szukania tu analizy technicznej materiału), to w przypadku pytania czy warto kupić płytki – odpowiem – WARTO!
No chyba, że tytuł Ci absolutnie nie leży, albo nie jesteś fanem choćby magical girl.

PS. Specjalnie nie opisałam tu o dubbingu – ponieważ nie jest on obligatoryjny dla oglądania filmów, a dzieci przeważnie nie zwracają uwagi na szczegóły, nie sądzę by jego ocena miała wpływ na odbiór oryginalnej ścieżki dźwiękowej (której swoją drogą jestem fanką) i filmu jako takiego. W sensie, że dubbing jest bardziej dla osób młodszych i/lub nie lubiących czytać napisów. No ale mogę się mylić.

1 odpowiedź do "Sailor Moon the Movie(s) DVD"

  • Liczę, że nas miło zaskoczą ostatnia płytą. Ze zdjęcia aktorki grającej Michiru wynikało, że dubbing jest gotowy. I bardzo dobrze, bo odcinki są krótkie i lepiej to było nagrać od razu niż potem znowu gromadzić aktorów itd. Pytanie czy są pieniądze na wydanie i kiedy kończy się im licencja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *