Di Gi Charat Light Novel

Dzisiaj chciałam Wam pokazać małą ciekawostkę :)
Jakiś czas temu, całkiem spory, bo liczony w latach, zakupiłam tzw. „light novels” do serii Di Gi Charat.
Teoretycznie nic nadzwyczajnego, bo w sklepach można tego typu nowele zamówić z różnych serii (po ebay się plączą np. z Durarara), ale zastanawia mnie dostępność tego typu publikacji. O ile z „graphic novels” nie ma problemu, o tyle z „light novels” może być różnie z przewagą dla „niedostępne”.
I tak dla serii Di Gi Charat jest naprawdę spory problem.
O ile z opisem wydania jest naprawdę kiepsko (znalazłam tylko jedne źródło i to całkiem nawet dobrze opisane, jak na taką dostępność – LINK ), o tyle ze znalezieniem sklepu z tym produktem, to już tragedia.
Jeśli klikniecie w link z opisem, to zauważycie, że posiadam tylko połowę (czyli 3 tomy z 6) wydania, a i tak jeszcze są na końcu cztery tomiki z „innej serii” nowel.

W każdym razie, każdy tomik posiada ładną obwolutę (dokładnie takie same, jak posiadają polskie wydania mang od JPF czy Waneko) oraz Obi. W środku pierwsza strona to ładna, na całą planszę naklejka :)
Dalej można znaleźć na kolorowych stronach krótkie opisy postaci a zaraz po tym – stronę tytułową tomiku.
Dalej w zasadzie jest tekst. A w zasadzie krótkie historyjki, opowiastki okraszone ilustracjami – można to porównać do naszych polskich wydań opowieści dla starszych dzieci, które potrafią płynnie już czytać i nie koncentrują się tylko na obrazkach :)
Zapomniałam dodać, że to wydanie jest formatu mniej więcej wydania polskiej mangi, jednak nieco szersze niż one i prawie dwukrotnie cieńsze – raczej z powodu użytej gramatury papieru niż ilości stron ^^
No dobra, teraz zdjęcia :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *