BSSM – Artbook VOL. II

Pamiętacie, jak prawie półtora roku temu zakupiłam artbook sailorek? Można jego okładkę zobaczyć TUTAJ.
Wczoraj stwierdziłam, że dam trochę więcej zdjęć, bo w ciągu ostatnich miesięcy na allegro pojawiło się kilka artbooków i nie jestem przekonana czy aby one były prawdziwe, czy to tzw. bootlegi (rzeczy nieoryginalne, kopiowane, choć niemalże identyczne ale o gorszej jakości, z tą różnicą, że bez licencji – czyli autor/ka nie dostaje z tego $ – jeśli chodzi o artbooki zazwyczaj różnią się kilkoma szczegółami np. przekręceniem obrazków, paleta kolorów różniąca się), bowiem ktoś, kto wystawiał aukcję nie raczył pokazać zdjęć (własnego wykonania) rzeczywistego produktu, wstawiając obrazek samej okładki ściągnietej z internetu.

Na moich zdjęciach wyraźnie widać, że artbook oryginalny:
1) Okładka twarda z wyraźnym złotym napisem (nad ramką z numerem voluminu normalna wersja tytułu – na bootlegach spotyka się tylko pierwszą część, w Kanji ) ze złotej folii.
2) Papier ryżowy na początku artbooka – posiadają go wszystkie japońskie oryginały, nawet wydane w softcover.
3) Każdy artbook ma na tylnej okładce kod paskowy i numer oraz cenę w jenach – po numerze można dojść w którym kraju zostało wydane – jeśli brak numeru i kodu paskowego – bootleg.
4) Bootlegi zazwyczaj sprzedawane są tanio (uwaga na ebay!) także w tzw. pakietach.
5) Cena oryginałów jest różna, ale zasada jest niezmienna od lat – artbook z każdej następnej serii jest droższy od poprzedniego – jako ciekawostkę dodam, że Artbook Infinity (w kolejności jest 7 – zaraz po Materials Collection) kilka lat temu można było zakupić za niebagatelną sumkę ponad 1.000 dolarów ^^

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *