Sailor Star Maker Petit Soldier

Ostatnio przesiaduję na różnistych sklepach, gdzie można kupić ciekawe rarytasy. Ostatnio więc zakupiłam dość trudno dostępną figurkę z sailorek z serii petit :)
I o ile na np. ebay można co prawda ją dostać, to jednak przypuszczam (bo część sprzedawców nie pokazuje zdjęć z każdej strony a tylko front opakowania a niektórzy reagują dość alergicznie o pytania o dokładne zdjęcia), że część z nich to bootlegi wydane w HK (Honk Kong) lub Korei. Opakowania na pierwszy rzut okaz wydają się być takie same (choć nie zawsze, bo bootlegi często mają pomylone pudełka „nie od tej serii”), ale… jest kilka dośc wyraźnych różnic.
I tak na przykład nie ufajmy „krzaczkom” – ktoś, kto nie ma bladego pojęcia jak odróżnić te japońskie od chińskich i koreańskich po prostu może zakupić coś, co tylko z nazwy jest „oryginalne”.
Po drugie, przypatrzmy się dokładnie, czy widnieje napis świadczący o dacie wypuszczenia figurki (zazwyczaj na dole w lewym rogu, te w górnym prawym to 90% bootleg) jak i producencie (Bandai) , oprócz tego znaczek producenta na opakowaniu.
Na tylnej ściance opakowania znajdziemy szczegółowe opisy wraz z informacją o kraju produkcji (w tym przypadku pod kometą z nazwą mamy informację o tym, że figurkę wyprodukowano w Chinach a karta została wydrukowana w Japonii) , wraz z numerami telefonów do prodcenta. Warto także pamiętać o znaczku który się znajduje po „okienkiem” z figurką oraz kodzie kreskowym (tutaj co bystrzejsi ogdadną co on oznacza).
I najważniejsze – oryginalne i licencjonowane figurki wprost z kraju Kwitnącej Wiśni posiadają NAKLEJKĘ producenta na opakowaniu (przynajmniej te z lat 90 ubiegłego wieku, bo wraz z pojawieniem się znaków holograficznych zaczęto znakować oryginaly holografiami) – patrz zdjęcia.
No dobra, a teraz to, co tygryski lubią najbardziej :P

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *