Sailor Moon Art Edition Band 6

Dzisiaj mam ochotę zaprezentować Wam kolejną porcję zdjęć artbook’a z serii Sailor Moon.
Tym razem jednak nie jest to wersja oryginalna japońska, ale licencjonowana niemiecka o wdzięcznym numerze 6.
Muszę was wszystkich rozczarować, bo pewnie niektórzy nie wiedzą – wersja niemiecka jest wersją bardzo ubogą jeśli chodzi o formę wydania. Oryginalne pięć artbooków zostało podzielonych na 6 części – od serii 1-4 po jednej częsci na serię oraz 5 i 6 część na serię ostatnią „Stars”.
Sam artbook niemiecki jest więc nie tylko podzielony ale i także o dużo mniejszej gramaturze papieru, co przekłada się na zarówno „grubość” zeszytu, jak i łatwość uszkodzenia samych arkuszy z grafikami.
Co do jakości druku nie mam większych zastrzeżeń, prawie każdy obrazek jest opisany (oczywiście po niemiecku), kolory ładne i nieblakące :)
Niestety ze względu na to, że wydanie jest wersją dla osób niezbyt majętnych (nie mam bladego pojęcia czy istnieje niemiecki odpowiednik oryginalnego japońskiego wydania, podejrzewam, że nie dopisane: jednak istnieje wydanie w twardej oprawie. Cena każdego art booka w wersji o grubej okładce waha się w granicach 30-60 Euro za „tom”. To i tak taniej i to znacznie niż oryginalna edycja japońska) to bardzo łatwo o uszkodzenia mimo normalnego użytkowania i w miarę starannego przechowywania.
Mój egemplarz niestety przyszedl do mnie w takim stanie, jakim widac na zdjęciach – poprzednia właścicielka albo dostała go w podobnym stanie, albo w miarę intensywnie i często go przeglądała, co widać wyraźnie przy pierwszych i ostatnich stronach, gdzie artbook jest lekko „rozłożony” i widać klejenia stron.
W moim mniemaniu edycja niemiecka wypada bardzo blado w stosunku do oryginalnej japońskiej. No ale najwyraźniej wydawnictwo postanowiło wydać coś, co zakupi prawie każdy fan i na jego kieszeń.

A teraz zdjęcia :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *