S.H. Figuarts – Sailor Moon

Wczoraj rano dostałam wreszcie przesyłkę ze sklepu z Japonii i jestem zachwycona :)
Przyszła do mnie oczekwiana figurka na 20-sto lecie Sailor Moon.
Wszyscy już znają parametry, ale się przypomnę – ma 14 centymetrów i jest w pełni tzw. „action figure” – czyli zwyczajnie możemy sobie rączkami i nóżkami poruszać, także włosami :P
W zestawie znajdziemy wymienialne twarze (sztuk 6 w tym jedna w figurce), kilka rodzajów dłoni (jedna ukryta pod diademem do „Moon Tiara Action”), dwie pałeczki (z i bez kryształu) oraz Lunę. No i oczywiście podstawkę w kształcie serca wraz z pałąkami do podtrzymania figurki.
Zdjęcia robiłam na szybko i bez specjalnie zmienianych twarzy i dłoni (bo mi młoda pałętała się pod nogami i już ją łapki świeżbiły) ale można zauważyć, że jak na figurkę o niewielkich rozmiarach jest niemal perfekcyjnie pomalowana – zdarzają się niewielkie ubytki, ale wierzcie mi, że aż tak ich nie widać, to tylko efekt zbliżenia na fotce :P
Dość ciekawą farbę wybrano – sama spódniczka jak i buty wraz z kokardą (kolor niebieski i czerwony) mają odcień perłowy, dzięki czemu te elementy uzyskały bardzo ładny efekt. Kolejną ciekawostką jest fakt, że końcówki włosów Sailor Moon są lekko przezroczyste, a nie jak reszta czupryny – całkowicie pomalowane :)
Kolejna rzecz, to dbałośc o detale – oczy, broszka czy nawet pałeczka – wszystko to obejrzane z bliska jest zaskakujące – to nie jakieś tam plamy koloru do odwzorowania, tylko delikanie nałożona farba o konkretnym odcieniu. W jednej z pałeczek natomiast znajdziemy Srebrny Kryształ – on sam na początku wydawał mi się tylko zwykłą kulką, ale.. okazało się, że ta kulka to całkiem ładnie wyrzeźbiony Srebrny Kryształ z przezroczystego plastiku (mój ma chyba jakąs małą skazę, co widać na zdjęciu, ale nie szkodzi, bo jest naprawde niewielka i mało widoczna).

Jak na taką cenę – 4200 jenów (czyli jakieś 42-45$) figurka prezentuje się idealnie i jest warta swojej ceny. Warto ją sobie postawic w szklanej gablotce i podziwiać.
A tym czasem, czekam na dzień premiery Sailor Mercury :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *