Blanc En Noir – Takeshi Obata Illustrations

Wiem, że jestem świrnięta :P
Jakiś czas temu (2 lata?) pokazywałam wam Art Book do serii Death Note.
Prawdopodobnie pochodzący z Chin, ale nadal tego nie jestem pewna, bo na ostatniej stronie co prawda są jakieś „znaczki/krzaczki” ale nie umiem ich rozszyfrować.
Niemniej dzisiaj chciałabym pokazać wam… japoński oryginał :)
Przyszedł do mnie prosto z Japonii kilkanaście dni temu, ciężkie bydlę, ale przepiękne i warte swojej (naprawde wysokiej) ceny :P
Mój egzemplarz kupiłam jako używany i z tego względu przeceniony do 40% wartości. Jesli kogoś to interesuje to nowy lub używany w idealnym stanie kosztuje w złotówkach najmarniej 300 złotych. Także to dość droga impreza jeśli chodzi o sam Art Book.
Jednak jak wcześniej wspomniałam, warto wydać tyle pieniędzy na TAKI Art Book.
Gabaryty ma dość niestandardowe (zdjęcie 1) bo większe niż przeciętnego Art Book’a – dla porównania na wierzchu Art Book z sailorek (format A4) – pod spodem Blanc Et Noir.
Art Book znajduje się w tekturowej, ładnej osłonie, w środku znajdziemy trzy dwustronne arkusze z grafikami do powieszenia w ramki. Dodatkowo powinny być jeszcze dwie rzeczy: (ja ich nie posiadam, podejrzewam, że poprzedni właściciel je zatrzymał, ale mniejsza o to) L True Name Card – taka sama jak w 13 tomie DN: „How to read” oraz pocztówka. Art Book zawiera też kilka tzw. rozkładówek – jedna jest naprawdę imponujących rozmiarów :)
A teraz ciekawostka – Art Book został wydrukowany na kilku (!) rodzajach papieru i w dwóch miejscach posiada coś w rodzaju półprzezroczystej plastikowanej kartki (nie wiem jak to nazwać, bo papierem to nie jest). Pierwszy rodzaj papieru to zwykły, świecący się, gruby papier kredowy, drugi rodzaj pokryty jest czymś w rodzaju srebrzystej powłoki, trzeci jest fakturowany i nie tylko widać, ale też czuć fakturę i strukturę papieru w dotyku.
Żałuję, że popsul mi się aparat, a ten w telefonie jest naprawdę żałosny -_-
Mam nadzieję, że jako tako te zdjęcia wyszły ^^

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *